فراخوان همکاری با دهمین شماره نشریه کالوتیپ

s_copy

 در دی‌ماه 1385 اولین شماره‌ی کالوتیپ‌(نشریه‌ی تخصصی عکاسی دانشگاه هنر تهران)‌ به عنوان اولین نشریه دانشجویی عکاسی کشور، منتشر شد. اکنون با گذشت 11سال از تولدش، در حال تدوین شماره‌ی جدید آن هستیم. در دهمین شماره قصد داریم، پرونده‌ای با موضوع «نمایش عکس در ایران» داشته باشیم. 

از تمامی اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان عکاسى دعوت می شود آثار خود را در قالب موضوع «نمایش عکس در ایران» ارسال کنند.

موضوعاتی چون:

• گالری‌ها و نمایشگاه‌های عکاسی

- یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین موارد در جریانِ نمایشِ عکس در ایران، نمایشگاه‌های عکاسی است. نمایشگاه‌های زیادی که هر هفته در گالری‌های مختلف تهران و شهرستان‌ها افتتاح می‌شود. نگاه به این نمایشگاه‌ها و گالری‌ها، با توجه به اهمیت موضوع، در اولویتِ این شماره از نشریه قرار دارد.

- معیار انتخاب آثار و نمایش آثار در گالری‌های موجود

- نقش اساتید و دانشجویان در جریان گالری‌ها

- تاثیر فضای آکادمیک بر فعالیت و روند کاری گالری‌ها

- فروش آثار هنری از طریق گالری ها

- نقش نهادهای دولتی و غیردولتی در ارائه آثار

• جشنواره‌های عکاسی

- یکی از مواردی که به صورت پر تکرار در کشور در حالِ برگزاری است و یکی از پررنگ‌ترین اتفاقات تولید عکس در ایران است و همچنین هرساله هم بر تعداد آن افزوده می‌شود، جشنواره‌های عکاسی است. جشنواره‌هایی که خوب یا بد، هر ساله هزاران عکس را تولید می‌کند و در نهایت در قالب کتاب و نمایشگاه در معرض نمایش قرار می‌دهد. 

- سیر تاریخی برگزاری جشنواره‌های عکس در ایران

- تحلیل و بررسی خروجی آثارِ جشنواره‌های عکاسی

- بررسی سیر و روند جشنواره‌های عکاسی و تاثیر آن بر جریان عکاسی ایران

- نگاهی به جشنواره‌های معتبر و پر تکرارِ ایران

- دوسالانه‌ی عکس ایران  و برگزاری نامنظم آن

- نگاهی به شش دوره‌ی «ده روز با عکاسان ایران»

• کتاب عکس

و بیشمار موضوعی که در این سه محور(نمایشگاه، جشنواره، کتاب عکس) قرار می‌گیرد.

قصد داریم در دهمین شماره، موضوعِ نمایشِ آثارِ عکاسی را در قالب سه محورِ مهمِ خروجی و نمایش عکس در ایران(گالری‌ها، جشنواره‌ها و کتاب عکس) بررسی کنیم. مواردی که هرکدام به نوبه‌ی خود سهم به سزایی در روند عکاسی ایران دارد. همچنین رابطه بین دانشکده‌های هنر و شیوه‌های مختلف ارائه عکس، یعنی از یک طرف رابطه با گالری‌ها و از طرف دیگر نقششان در شکل‌دهی به جشنواره‌های عکس، از دیگر مواردی است که در این شماره برآنیم تا مورد بررسی قرار دهیم. به رسم همیشگی و ذاتی نشریه دانشجویی، رویکرد انتقادی و تحلیلی بر این سه محور در اولویت نشریه کالوتیپ قرار دارد.

کالوتیپ از مقالات، ترجمه ها و آثار اساتید و فارغ التحصیلان و دانشجویان صمیمانه استقبال می‌کند. لطفاً مطالب خود را به صورت فایل word ارسال کنید. ضمناً در صورتی که مطلب شما ترجمه است، حتماً به همراه ترجمه، اصل مطلب را نیز ارسال کنید.

ممنون می‌شویم در صورت تمایل به همکاری و ارسال مقاله، موضوع خود را از طریق ایمیل با تیم نشریه هماهنگ کنید.

مهلت ارسال آثار: 20 اسفند 1396

ارتباط با نشریه:

calotype@art.ac.ir

هیچ نظری برای این مطلب وارد نشده است!
:
:
:
:
:
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.