کالوتیپ

در روز چهارشنبه، 22 آذر 1396، ساعت 15، در قالب برنامه‌های ده روز با عکاسان، نشستی با عنوان «عکاسی ایران و جهانی شدن» توسط دکتر حامد کیا و دکتر محمدرضا مریدی در خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.

به پیشنهاد جناب دکتر کیا، مطالعه شماره هشت نشریه کالوتیپ با موضوعِ «نمایش آثار عکاسان ایرانی در خارج از کشور»، به روند بحث روز چهارشنبه کمک خواهد کرد و با سوالات و پیش‌زمینه‌ی ذهنیِ بهتری در روز نشست حاضر خواهید شد.

دانلود شماره هشتم نشریه کالوتیپ

دانلود مقاله‌ی «فرار سانتیمانتال از اگزوتیسم» 

  • Add to Phrasebook
    • No wordlists for Persian -> Persian...
    • Create a new wordlist...
  • Copy

پرسشنامه کالوتیپ

گویند کاروانی به حاکم خویش شکایت بردند که دو راهزن،کاروان صد نفری ما را غارت کردند. حاکم با تعجب پرسید:«چگونه صد کس با دو کس بر نیامده‌اند؟» یکی از آنان در پاسخ گفت:«آن‌ها دو نفر بودند همراه، ما صد نفر بودیم تنها»

نشریه کالوتیپ -نشریه تخصصی عکاسی دانشگاه هنر تهران- در شماره آتی خود به موضوع «فارغ التحصیلان عکاسی» خواهد پرداخت. در این راستا، با بررسی و جمع بندیِ پاسخِ پرسشنامه‌های زیر در دو موضوع «فارغ التحصیلان مقطع ارشد عکاسی» و «مهاجرت دانش‌آموختگان عکاسی»، به تحلیل این دو موضوع خواهیم پرداخت و به زودی در نهمین شماره‌ی نشریه کالوتیپ به چاپ خواهد رسید. 


این یک‌بار هم که شده، برای دقایقی وقتمان را به همدیگر بدهیم و به جای نقدهای پراکنده و حرف‌های شفاهی، برای بررسی وضعیت مقطع ارشد عکاسی و در نهایت بررسی وضعیت دانشگاهی عکاسی ایران، پرسشنامه‌ای را پر کنیم تا در نهایت در یک نگاه آماری، وضعیت امروز عکاسی آکادمیک کشور برای مسئولان و اساتید و دانشجویان و علاقه‌مندان این رشته، مشخص‌تر شود.

لطفاً به بعد موکول نکنید، پرسشنامه گزینه‌ای است و وقتی از شما نمی‌گیرد.

خواهشمندیم پرسشنامه را برای تعدادی از گروه‌ها و دوستان خود ارسال کنید تا این یکبار در یک تلاش جمعی به نقدی منسجم و متقن برسیم.

پرکردن پرسشنامه تنها 5دقیقه و ارسال کردن آن در تلگرام(یا ایمیل) برای دوستانتان 2دقیقه وقت شمارا خواهد گرفت.

ما همه همدلیم و همراهیم...

پرسشنامه فارغ التحصیلان مقطع ارشد عکاسی

پرسشنامه‌ مهاجرت دانش آموختگان عکاسی 

نشریه کالوتیپ -نشریه تخصصی عکاسی دانشگاه هنر تهران- در شماره آتی خود به موضوع «فارغ التحصیلان عکاسی» خواهد پرداخت. در این راستا، با بررسی و جمع بندیِ پاسخِ پرسشنامه‌های زیر در دو موضوع «فارغ التحصیلان مقطع ارشد عکاسی» و «مهاجرت دانش‌آموختگان عکاسی»، به تحلیل این دو موضوع خواهیم پرداخت و به زودی در نهمین شماره‌ی نشریه کالوتیپ به چاپ خواهد رسید. 

..


پرسشنامه‌ای جهت بررسی وضعیت فارغ التحصیلان مقطع ارشد عکاسی

.

فارغ التحصیلان ارشد عکاسی

.

 دوست گرامی، با شرکت در این نظرسنجی ما را در ارزیابی دقیق تر دوره کارشناسی ارشد عکاسی یاری خواهید کرد.

این ارزیابی از آن جهت اهمیت دارد که رشته عکاسی یکی از پرطرفدارترین رشته‌های زیرگروه هنر در مقطع کارشناسی ارشد است. با این وجود در میان فارغ التحصیلان این مقطع، ارزیابی‌های به شدت متناقضی از کیفیت بخش‌های مختلف این دوره تحصیلی وجود دارد و در مورد سودمندی برخی از سرفصل‌های آن اختلاف نظرهای فراوانی به چشم می خورد. سعی ما این است که با تحلیل نتایج این نظرسنجی نقاط ضعف و قوت این مقطع را بیابیم و با انعکاس آن زمینه‌های ارتقا و بهبود این دوره‌ را فراهم آوریم.

این پرسشنامه تا تاریخ 15 مرداد 1396(August 6) معتبر است. 

نظرسنجی فارغ التحصیلان مقطع ارشد عکاسی

.

.


پرسشنامه‌ای جهت مهاجرت دانش‌آموختگان عکاسی

.

مهاجرت فارغ التحصیلان عکاسی


 امید است این جمع بندی، بتواند حاصلی را مهیا کند که نخست، به بررسیِ وضعیتِ دانش آموختگانِ عکاسی بپردازد تا بتواند نمایی حدودی را از کارنامه ی وضعیتِ تحصیل عکاسی در ایران ایجاد کند و سپس، بتواند راهنمایی برای تصمیم گیریِ هرچه شفاف تر در موردِ ایده ی  مهاجرتِ دانش آموختگانِ عکاسی شود.

این پرسشنامه تا تاریخ 15 مرداد 1396(August 6) معتبر است.

پرسشنامه مهاجرت دانش‌آموختگان عکاسی 


calotype

.

در دی‌ماه 1385 اولین شماره‌ی نشریه کالوتیپ‌(نشریه‌ی تخصصی عکاسی دانشگاه هنر تهران)‌ به عنوان اولین نشریه دانشجویی عکاسی کشور، منتشر شد. اکنون با گذشت 11سال از اولین روزهای تولدش، در حال تدوین شماره‌ی جدید آن هستیم. در نهمین شماره قصد داریم، پرونده‌ای با موضوع «فارغ التحصیلان عکاسی» داشته باشیم.

.

از تمامی اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان عکاسى دعوت می شود آثار خود را در قالب موضوع «فارغ التحصیلان عکاسی» ارسال نمایند.

موضوعاتی چون:

- شان مدرک دانشگاهی رشته عکاسی

- ضرورت و فایده تحصیل در رشته عکاسی

- نگاهی به بازار کار عکاسی و نسبت آن با دانشگاه و رشته عکاسی

- ارزیابی آموزش عکاسی در دانشگاه‌های کشور

- نگاهی به طرح درس‌های این رشته

- تفاوت و مقایسه تحصیل در دانشگاه در نسبت با آموزشگاه ها

- مقایسه تحصیل رشته عکاسی در ایران با دیگر کشورها

- بررسی ابعاد مختلف مهاجرت فارغ التحصیلان

- پایان‌نامه‌های عکاسی و نتایج آن

- نقش دانشگاه و فضای آکادمیک در جامعه‌ی عکاسی

- نقش دانشجوهای عکاسی در هدایت این رشته

- سرنوشت فارغ التحصیلان عکاسی

و بیشمار موضوعات دیگری که در موضوعِ کلی «فارغ التحصیلان عکاسی» قرار می‌گیرد.

.

در این شماره بر آنیم تا فضایی برای تعامل میان دانش آموختگان و دانشجویان عکاسی فراهم کنیم. سخن گفتن از تجربیات مشترکی که در دوره‌های مختلف از سرگذرانده‌ایم، می‌تواند به پدید آمدن زمینه‌ی ارتباطی سازنده، مثبت و شاید دیرپایی بیانجامد که متاسفانه تا کنون از آن بی بهره بوده‌ایم. بازگویی و ارزیابی آن‌چه در فضای دانشکده‌های عکاسی گذشته و می‌گذرد به قلم کسانی که خود تجربه دست اولی از این فضا داشته‌اند می‌تواند ما را در تفکر دقیق‌تر درباره هویت مشترکی که گاه آن را از یاد می‌بریم یا بی‌اهمیت می‌انگاریم یاری کند و شاید برای افرادی که سودای ورود به این عرصه را دارند راهنمای مفیدی باشد.

.

کالوتیپ از مقالات، ترجمه ها و آثار اساتید و فارغ التحصیلان و دانشجویان صمیمانه استقبال می‌کند. لطفاً مطالب خود را به صورت فایل word ارسال کنید. ضمناً در صورتی که مطلب شما ترجمه است، حتماً به همراه ترجمه، اصل مطلب را نیز ارسال کنید.

بهتر است که قبل از شروع به نوشتن، موضوع کلی خود را از طریق ایمیل با تیم نشریه هماهنگ کنید.

.

مهلت ارسال آثار: 31 مرداد 1396

.

ارتباط با نشریه:

calotype@art.ac.ir

 

صفحه 2 از 14
صفحه قبلی < 1  [2]  3  ... > >> >>| صفحه بعدی